Vánoční fotografování

od | 29 listopadu, 2021 | Z focení

Veronika v akci

Fotografování v naprosté pohodě

Vánoční focení

 

Blíží se nejkrásnější svátky – Vánoce.

 

Mám ráda, když se lidé vracejí a nechají se vyfotit profesionálně, jelikož fotky věnují svým blízkým a ne vždy se cvaky z mobilu vydaří a jsou použitelné v tiskové podobě. Kolikrát si postěžují, že to zkoušeli a není to ono.

Jako každé tematické fotografování vymýšlím, co nového s jakými dekoracemi, jaké pozadí…. .

Co tomu vše předchází? Lovení a vybírání dekorací na půdě, obcházení krámů, co by se hodilo pro ten letošní rok. Vše shromáždit a postupně vymyslet scénu.

Letos jsem vsadila na interiérové fotografování. Houpacího koníka jsem loni nepoužila, jelikož jsem fotila venku na saních a u stromku. Takže nyní přišel vhod. Zakomponovala jsem i paravan, který obvykle používám při focení aktů.

Vánoce mám z dětství spojené s jablky a ořechy, i díky různým tradicím a zvykům, proto jsem  do scény nenásilně zařadila dřevěný podnos s jablky, ořechy, formičkami, vykrajovátky. Vše ostatní do bílé barvy, čistá jednoduchá scéna.

Krásné je, když přijdou děti, rozzáří se jim očka jak vidí ozdoby, rolničky a vše co k Vánocům patří. Stane se, že některé dítko je bojácné, ale s pomocí rodičů a lecjaké hry se osmělí a fotografování proběhne se smíchem a v pohodové atmosféře. Děláme různé blbinky, úkoly, aby se upoutala pozornost a dítě spolupracovalo.

Samotné fotografování trvá tak 20 minut, což oceňují především tatínkové a jsou šťastni,  pochvalují si, že už to mají za sebou. Obvykle nechci po lidech krkolomné pózy, kterých jsem viděla nespočet. Chci, aby vše o nich vypovídalo a byli sami sebou a hlavně, aby se cítili uvolnění a v naprosté pohodě, protože potom je skvělá spolupráce mezi fotografem a fotografovaným.

Nejkrásnější vzpomínky budou uchované ve fototgrafii navždy.

 

Vše připraveno

Vše připraveno, hurá na fotografování

dekorace

vánoční dekorace

Vánoční focení 2021

Chcete mít také hezké a kvalitní vánoční fotky? Poslední volné termíny. Napište mi, nebo zavolejte.

Fotografuji v okolí Benešova, Prahy, Tábora, Pardubic, Českých Budějovic.
Po domluvě i v jiném městě.

NAPIŠTE MI

foceni@veronikapilarova.cz

ZAVOLEJTE MI

+420 602 409 872

    Share This