Ignis Brunensis

od | 29 června, 2023 | Aktuálně, Reportáže

Letos jsem opět jela na soutěžní ohňostroj Ignis Brunensis. Zrovna byl francouzský, jako v roce 2018. Tenkrát francouzský tým vyhrál a stalo se tak i letos. Úžasná podívaná, až se tají dech. Při nádherné hudbě linoucí se z rádia a když stojíte blíže tribuně tak z obrovských reprobeden. Účast lidí je obrovská.

Letošního ročníku se zúčastnili všichni minulí vítězové.

Ignis Brunensis je mezinárodní soutěžní přehlídka ohňostrojů zahraničních i českých firem zabývajících se tímto oborem, která se od roku 1998 každoročně koná v Brně.

Samotný název události je latinský, v českém překladu znamená „Plamen Brna“ nebo „Brněnský plamen“ a má odkazovat na podstatu celé slavnosti a také její umístění do moravské metropole.

Ohňostroje bývají sladěny s hudebním doprovodem, který je vysílán v místních rádiích i reprodukován na místech konání. Soutěžní ohňostroje trvají 20minut a jsou odpalovány z hladiny Brněnské přehrady a to z pontonu.

Hlavním vítězem roku 2023 a současně Vítězem vítězů se stala francouzská skupina POK 2.0 Lux Factory s jejich show “Ohnivý polibek vodě”. Porotci hodnotili celkový umělecký dojem, synchronizaci efektů s hudbou a výtvarnou koncepci.

“Letošní ročník byl pro porotu velmi náročný. Vítěze vítězů ukazuje skutečnost, že v ohňostrojích byly minimální rozdíly mezi prvním a posledním místem. Rozdíl v bodovém hodnocení mezi prvním a druhým místem je nejmenší, jaký jsme kdy viděli,” uvedl Ondřej Morávek z produkčního týmu Ignis Brunensis.

 

Share This